POMŮCKY

Existuje celá řada nejrůznějších geonástrojů. Zde mám výpis těch co používám já. Třeba někomu seznam pomůže, pro mě to aspoň bude ucelený seznam odkazů.

PROGRAMY

GSAK (Geocaching Swiss Army Knife) - výborný program pro pokročilou správu keší. Díky makrům nabízí nepřeberné možnosti správy nalezených a vylustěnych keší, stejně tak plánování odlovů a spoustu dalšího.
   
GeoKuk - vyborný doplněk, který umí zobrazovat kešky včetné waypointů na podkladech map z mapy.cz. Buď přímo zobrazí GPX soubory nebo export třeba z GSAKu, ten umožní zobrazit si rovnou finále vyluštěných mysterek a tím pádem efektivně plánovat odlovy.
   
OziExplorer - bezkonkurenční program na práci s mapami a GPS daty, správu waypointu. Pro geocaching jej sice využívám méně, ale na turistiku a jiné aktivity je nepřekonatelný.
   
HandyGeocaching - javový prográmek pro mobilní telefony, primárně pracující s online daty, ale umí i načítat GPX. Já jej používám na online připojení, kdy je občas dobré prověřit aktuální stav kešky. A nebo v případech, že prostě nemám v Oregonu ta správná data.
   

POMŮCKY

transformace GPS.xls - transformace mezi systémy WGS-84 a S-JTSK, převzato z archaikum.cz
   
geocaching_tools2.xls - převod souřadnic, hint decoder, ciferace, projekce bodu (na kouli), vzdálenost mezi body (na kouli), délka na rovnoběžce a poledníku, Morseova abeceda. Převzato z archaikum.cz
   
šifrovací pomůcka - vyborná pomůcka obsahující základní dešifrivací pomůcky, připraveno pro tisk na A5, osobně nosím stále v geobatohu. Původní pomůcka, včetně návodu zde: Chlýftým