ZALOŽENÉ KEŠKY

traditional
GC2J4B1
publikace: 22. 11. 2010

Stary Prostejov - Nemocnice


Druhá keška z volné série o Starém Prostějovu. Tato ukazuje starou nemocnici, která sloužila prostějovákům po mnoho let. Keška je drive-in, tak snad jsem ji zpestřil aspoň lehce netradičním provedením, zatím se kačerům líbí.

 

multi
GC2B00X
publikace: 17. 7. 2010

Vysocany - farni kostel - nocni/night


Jako bakalářskou práci jsem měl Architekturní nasvětlení budov, proto mi je způsob osvětlení kostela ve Vysočanech velmi blízký. Úžasné je využítí kříže, který na kostel vrhá stín. Proto jsem chtěl kačerům tento kostel ukázat v noci a právě proto je tato keš noční.

 

wherigo
GC2A1GN
publikace: 25. 6. 2010

Stary Prostejov - tehdy a nyni


Druhé Wherigo, tentokrát o něco delší. Podstata je jednoduchá, najít místa z nichž byly pořízeny historické fotografie a mít tak možnost porovnat jak to vypadalo tehdy a právě teď. Doporučuju si dopředu vytisknout fotky, které jsou přiloženy v listingu. Ty ve hře jsou prostě malé.

 

wherigo
GC24BJ9
publikace: 4. 3. 2010

Parni masinka


Moje první Wherigo. Úplně jsem těmto keším propadl a tak jsem chtěl mít nějakou vlastní. Zároveň jsem chtel udělat na začátek něco lehčího a také ukázat, že Wherigo se nerovna akce na nekolik hodin. I když je jasné, že ty nejlepší Whergio kousky jsou právě na delší dobu.

 

unknown
GC1Y2MX
publikace: 16. 12. 2009

Crypto-Cache #3


Třetí crypto je moje asi nejoblíbenější. Jednak si k ní sám můžu dělat pěkné procházky při kontrole a druhak se mi samotnému líbí pojetí, kdy podrobně vysvětlím jak danou šifru prolomit i bez znalosti klíče a pak nechám kačera si toto prakticky vyzkoušet. Pokud bude série někdy pokračovat, tak bych rád šel tímto směrem.

 

unknown
GC1Y2MQ
publikace: 16. 12. 2009

Crypto-Cache #2


Druhá crypto keš používa jednoduchý způsob šifrování, ovšem je určitým způsobem ukryt, takže je z ní nakonec nejtěžší ze série, i když to tak plánováno nebylo. Ale neřešitelná určitě není a kdo na ni přijde, tak mi potvrdí, že opravdu nemůžu napovědět, protože bych ji prostě prozradil.

 

unknown
GC1Y2MC
publikace: 16. 12. 2009

Crypto-Cache #1


V záplavě mysterek všeho druhu jsem chtěl ukázat klasické šifrování, tak jak se používalo nebo i stále používá ve skutečném světě. Tato první ze série je spíše seznamovací a šifra je pouze na rozehřátí mozkových závitů.

 

traditional
GC1ZJ7T
publikace: 11. 10. 2009

Kruhac Jin a Jang


Mám rád odvažné architektonické počiny a kruhové objezdy mi přijdou taky docela přínosné, když se na nich ale umí jezdit. Takže tato keš ukazuje obojí co se mi líbí, hlavně pak provedení tohoto kruháče, hlavně zhora je to povedené. Kupodivu mi hodně kačerů píše, že bez keše by si toho ani nevšimli, takže keška svůj úkol plní na výbornou.

 

unknown
GC1WDFW
publikace: 28. 7. 2009

Junacka zdatnost


Druhá keš u naší táborové louky, tentokrát na motivy tradičního vědomostního závodu. Věřím, že i neskauti otázky hravě zvládnou v rámci domácí přípravy a na místě si užijí pěkné místo, kde se příjemně vnímá síla a krása přírody.

 

multi
GC1VWHB
publikace: 19. 7. 2009

Baldovecka louka


Na této louce jsem zažil spoustu skvělých skautských táborů. Lovci se projdou pěkným okolím louky a pokud budou mít štěstí, tak v letních měsícíh uvidí některý z táborů. Georobotky jistě potěší pohled na několik, po louce rozmístěných, indiánských tee-pee.

 

traditional
GC1RC7Q
publikace: 30. 6. 2009

Ulice Jary Kastila


Moje první založená keška. Jejím hlavním cílem je předat informace o skautu Járu Kaštilovi, podle kterého se dnes jmenuje naše skautské středisko a právě ulice na níž je keš uložena. Pro některé jen bod, pro mě osobně je to prezentace velmi dlouho získávaných informací a dnes i pátrání po detailech vzniku této a okolních ulic.

 

POŘÁDANÉ EVENTY

event
GC2JKJ8
datum: 1. 1. 2011

Expedice KOSIR 2011


Druhý ročník novoročního geovýstupu na hanáckou velehoru - Kosíř. Že by byla pěkná pohodová tradice? Nechme se překvapit.

Zalogováno 73 nicků.

 

event
GC2F2CV
datum: 10. 10. 2010

10-10-10 Multi Event: Plumlovska prehrada (CZ)


Krásná data je nejlepší trávit ve společnosti spřízněných duší. Připojili jsme se tedy k celosvětovému multi-eventu a za nádherného počasí se prošli kolem vzácně vypuštěné přehrady.

Zalogováno 108 nicků.

 

cito
GC28VNA
datum: 22. 5. 2010

Troubky po povodni 2010


Vemi na rychlo domluvená akce společně s prostějovskými skauty. Někteří namítali, že zrovna Troubky si pomoc nezaslouží, ale ti obyčejní lidé si ji určitě zasloužiil a my měli z akce moc dobrý pocit.

Zalogováno 13 nicků.

 

10years
GC26B4F
datum: 2. 5. 2010

10 Years! (Hana - Velky Kosir, Czech Republic)


Součást celosvětových oslav 10 let od uložení první kešky. Taková událost u nás na Hané nesměla chybět a naše velehora byla naprosto ideálním místem pro oslavu. Nejeden účastník se loučil se slovy: "tak za deset let na viděnou", ale tak dlouho přeci čekat nebudeme, takže nejmín na Nový rok znovu.

Zalogováno 116 nicků.

 

event
GC2099K
datum: 1. 1. 2010

Expedice KOSIR 2010-01-01


Nenáročný novoroční výstup na hanáckou velehoru - Kosíř. Nejde o žádnou vysokohorskou turistiku, i když pro nás Hanáky je překonání 4000 výškových decimetrů pořádný výkon.

Zalogováno 68 nicků.